Aktualności

Ubezpieczenie Twojej firmy- wprowadzenie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ubezpieczasz swój samochód, swoje mieszkanie i życie, a czy zastanawiałeś się nad tym, że Twoja firma też jest narażona na wiele zdarzeń, które nie zależą od Ciebie? Przedstawiamy początkowy zarys pakietów ubezpieczeniowych Twojej firmy.

Tak jak w ubezpieczeniach domów czy mieszkań budynki, w których prowadzisz działalność mogą zostać zniszczone w wyniku pożaru czy wybuchu. Jeśli wynajmujesz lokal nie zastanawiasz się jak duża jest strata w budynku, bo możesz wynająć inny budynek i przenieść działalność. W chwili gdy to Twoja nieruchomość wymaga odbudowy zaczynasz zastanawiać się skąd wziąć na to pieniądze i jak będziesz zarabiać jeśli nie masz miejsca do dalszego prowadzenia działalności. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być kredyt, ale czy po takich stratach będziesz w stanie go systematycznie spłacać jeśli nie możesz prowadzić firmy? Wypłata z ubezpieczenia jest bezzwrotna, firma ubezpieczeniowa w chwili podpisania polisy podjęła ryzyko i zagwarantowała wypłatę odszkodowania w zamian za opłatę składki ubezpieczeniowej. Wypłacone odszkodowanie możesz przeznaczyć na dowolny cel, a z pewnością pieniądze pomogą Ci szybciej wrócić do kontynuowania działalności.

Poza budynkami zabezpieczamy maszyny i urządzenia w jakie wyposażamy swoje biura, hale produkcyjne, sklepy czy lokale usługowe. Możemy wybierać różne warianty ubezpieczenia, zabezpieczyć tylko przed zdarzeniami losowymi albo dokupić jeszcze kradzież. Do odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowe biorą także środki pieniężne czy środki obrotowe do bieżącej działalności.

Ważnym elementem w każdej polisie jest odpowiedzialność cywilna. W każdej działalności może zdarzyć się jakiś wypadek, albo usługa czy produkt może zostać źle wykonana, wtedy klient może domagać się zadośćuczynienia a to dodatkowe koszty, które może objąć dobrze dobrana polisa. W związku z posiadaniem lokalu na właścicielu spoczywa wiele obowiązków np. odśnieżanie schodów, chodnika, czy odpowiednia nawierzchnia podłogi w lokalu. Ludzie stają się coraz bardziej roszczeniowi, sprawy w sądzie są kosztowne, a przyznawane odszkodowania są bardzo wysokie. Wybór odpowiedniej sumy ubezpieczenia pozwala na pokrycie wszelkich kosztów w takich sytuacjach.   

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują jeszcze inne elementy o które możemy rozszerzać swoje polisy. Skupimy się na nich w kolejnym artykule.

Krótki film, który zobrazuje jakie mamy możliwości w ubezpieczeniu biznesu:

https://www.youtube.com/watch?v=71LDqb3TAoI