Aktualności

Ile powinno kosztować ubezpieczenie na życie?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przychodząc do agencji ubezpieczeniowej zadajmy wszystkie nurtujące nas pytania odnośnie jak wygląda wsparcie finansowe firmy podczas ewentualnej szkody. Wszystkie kwestie odnośnie polis na życie zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczenia, ale nie zawsze przeczytamy podany regulamin, nie zawsze też wszystko zrozumiemy. Świadomość tego w co chcemy zainwestować nasze ciężko zarobione pieniądze jest ważna. Podejdźmy zatem do tej kwestii poważnie i na rozmowie z doradcą ubezpieczeniowym zastanówmy się co by było gdyby… Taka rozmowa pomoże nam zorientować się w jakich sytuacjach możemy korzystać z polisy na życie.


Najważniejsza kwestia, o którą powinniśmy zapytać w rozmowie to podstawa-ile i na jakich warunkach możemy się zabezpieczyć. Cena polisy zależna jest od wielu czynników, dlatego to agent ubezpieczeniowy powinien nam udzielić wszystkich niezbędnych informacji dotyczących kosztów ubezpieczenia się na życie.

Dwie istotne rzeczy, od których najbardziej jest uzależnione ryzyko ubezpieczeniowe, to stan zdrowia oraz wiek osoby ubezpieczonej. Jak możemy zauważyć w większości przykładowych ofert towarzystw ubezpieczeniowych, wraz z wiekiem rośnie wysokość składki. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Aviva dla 24-letniej osoby oferuje ubezpieczenie na życie z sumą 100 tys. zł za 60 złotych miesięcznie, natomiast osoba w wieku 51 lat za taką samą polisę zapłaci trzy razy więcej. Oczywiście zdarzają się wyjątki – jeśli chcemy się ubezpieczyć na 100 tys. zł, jednakową wysokość składki dla osób w wieku od 18 do 51 lat oferuje np. PZU ubezpieczenie na życie. Mniejsze koszty poniesie klient Concordii, który zdecyduje się na wybranie indywidualnego ubezpieczenia grupowego. Koszty takiej polisy na życie są jednakowe dla osób w wieku od 16 do 60 lat – składka wynosi 48 zł miesięcznie przy sumie ubezpieczenia w wysokości 15 tys. zł.

Dlaczego ubezpieczyciela interesuje stan zdrowia klienta? Ponieważ na podstawie ankiety medycznej oraz ewentualnych dodatkowych badań medycznych towarzystwo stwierdza, jakie jest ryzyko wystąpienia u klienta choroby lub czy istnieje duże ryzyko jego śmierci w trakcie trwania ubezpieczenia. Oba przypadki skutkują wypłatą odszkodowania, dlatego mówi się o ryzyku wypłaty odszkodowania. Im to ryzyko jest wyższe, tym wyższa będzie składka.

Nie jesteśmy Państwu w stanie podać ceny potencjalnego ubezpieczenia na życie, ale możemy zasugerować, że warto ubezpieczać się wcześniej, ponieważ osoby starsze są objęte wyższym ryzykiem ubezpieczeniowym z racji wieku oraz chorób. Jeżeli kupimy polisę jako osoby młode, wysokość składki będzie nas obowiązywała przez cały okres polisy, o ile nie będziemy w niej dokonywać żadnych zmian.