Aktualności

Ubezpieczenia domu i mieszkania

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zanim wybierzesz ubezpieczenie, poznaj główne zasady ubezpieczania Twojego domu i mieszkania. Sprawdź, jaką ochronę warto wybrać i na co zwrócić uwagę, by najlepiej chronić swój majątek.

Ubezpieczenie mieszkań i domów zabezpiecza najważniejszą część naszego majątku - nasz dom lub mieszkanie. Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe dlatego często zdarza się, że o nim zapominamy. Ufamy, że nasze mieszkanie i dom to bezpieczne, pewne miejsce. I właśnie dlatego powinniśmy się ubezpieczać - aby nasz dom chronił nas, jak najlepiej i jak najdłużej.
Jakie ubezpieczenie możemy wybrać dla naszego domu i mieszkania?
Główne ubezpieczenie mieszkania i domu - obejmuje szkody w częściach budynku oraz jego wyposażeniu, chroni nasz zgromadzony majątek- nieruchomość, jej wyposażenie oraz części budynku przed zniszczeniem i stratą na skutek działania żywiołów, nagłych zdarzeń typu pożar, zalanie, kradzież, uderzenie pioruna, huragan, powódź, przepięcia, wandalizm - i wszystkie uszkodzenia związane z tymi zdarzeniami, które dotyczą zarówno budynku, jak i wyposażenia.
W ramach ubezpieczenia domu możemy ubezpieczyć także zabudowania wokół naszej nieruchomości tzw.  mała architektura i budynki gospodarcze w zakresie takim samym jak cała nieruchomość. W przypadku ubezpieczania mieszkania można zabezpieczyć nasz garaż w tym samym budynku.
Home Assistance/Assistance domowy - uzupełnia główne ubezpieczenie i zapewnia nam pomoc fachowców w nagłych sytuacjach, mam tutaj na myśli awarię sprzętu AGD i RTV, awarię hydrauliczną, elektryczną, nagłe zachorowanie domownika.
OC w życiu prywatnym - uzupełnia główne ubezpieczenie - ochroni nas przed kosztami szkód, które wyrządzimy nieumyślnie innym osobom, które nie są we wspólnym gospodarstwie domowym. Dotyczą czynności życia codziennego.  Są to straty innych osób - zalanie sąsiada, zniszczenie mienia przez nasze dziecko, atak naszego psa na osobę trzecią, poślizgnięcie na naszym nieodśnieżonym chodniku, uszkodzenie czyjejś własności podczas jazdy rowerem lub na rolkach.
Ubezpieczając dom i mieszkanie pamiętajmy o ubezpieczeniu swojego zdrowia i życia. Możemy wybrać ochronę z ubezpieczenia NNW - czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to bardzo dobre wyjście dla osób, które jeszcze nie mają swojej polisy na życie, a chciały by się zabezpieczyć w razie wypadku.
Nie zapominajmy, że w ramach zabezpieczenia swojego majątku możemy ubezpieczyć także dom w budowie oraz domek letniskowy.
Jeśli mamy kredyt na naszą nieruchomość to w umowie kredytowej mamy obowiązek zabezpieczenia podstawowo przedmiotu kredytu, warto wybrać szerszy zakres niż tylko to co wymaga od nas bank, żeby mieć poczucie bezpieczeństwa we własnym domu.
Wybór ubezpieczenia to ważny moment i wymaga uwagi i czasu, dlatego nie podejmujmy decyzji w pośpiechu. Zawsze warto skorzystać z pomocy Doradcy Ubezpieczeniowego - to nic nie kosztuje, a może przynieść wiele korzyści. Z doradcą mamy szansę uzyskać lepszą ochronę dla naszego domu i mieszkania i niższą cenę składki. Korzystając z jego usług możemy otrzymać odpowiedź na pytania, które najbardziej nas nurtują, a także jesteśmy pewni, ze zakres jaki wybieramy jest w pełni tym czego potrzebujemy.
Pamiętajmy także o przeczytaniu Ogólnych Warunków Ubezpieczenia – OWU to tam mamy wszystkie szczegóły ubezpieczenia, które wybieramy.