Aktualności

Kilka „nowości”, którymi towarzystwa ubezpieczeniowe kuszą klientów

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się przyciągnąć klienta nie tylko niską ceną, ale też atrakcyjnym produktem. Zdarza się jednak, że nieświadomi klienci, traktują jako totalną nowość rozwiązanie, które od dawna funkcjonuje już na rynku.
Na rynku ubezpieczeń wprowadzanie nowych rozwiązań to standard, który zwiększa wiarygodność firmy w oczach jej klientów. Warto jednak wiedzieć, że coś co często zostaje szumnie okrzyknięte “nowością”, wcale nie musi nią być. Niektóre rozwiązania z powodzeniem funkcjonują już bowiem od dłuższego czasu. Warto o nich wiedzieć, by wystrzegać się dopłaty za coś, co w innym towarzystwie możemy dostać całkiem za darmo.


Przenoszenie zniżek od innego ubezpieczyciela
Przenoszenie zniżek między firmami jest rozwiązaniem, które istnieje od dawna, mimo to wiele firm ubezpieczeniowych w spotach reklamowych przedstawia je jako coś zupełnie nowatorskiego. Powodem może być nasz opór przed zmianą ubezpieczyciela, ponieważ boimy się, że wypracowane dotychczas zniżki przepadną. Ubezpieczyciele muszą przypominać, że wcale nie musi tak się stać. System UFG pozwala wszystkim firmom ubezpieczeniowym na weryfikację naszej dobrej historii ubezpieczeniowej, a także szkód które były wypłacane z naszego OC.


Bonusy dla rodziny
Ubezpieczając dwa auta u jednego ubezpieczyciela, na drugie możemy dostać ok. 5% zniżki w stosunku do wyliczonej składki konkretnego ubezpieczającego. Na zniżkę możemy również liczyć, jeśli polecimy usługi naszego ubezpieczyciela znajomym. Takie rozwiązanie funkcjonuje w dużej liczbie firm.
Odszkodowanie na zakup nowego auta
Dotychczas tylko pakiety dealerskie dawały roczną gwarancję wypłaty wartości auta, która pozwala na zakup nowego samochodu tej samej marki i z takim samym wyposażeniem, gdy auto zostanie całkowicie zniszczone lub skradzione. Polisy kupowane na wolnym rynku miały taką gwarancję na okres od trzech do sześciu miesięcy. Od pewnego czasu wielu ubezpieczycieli posiada roczną gwarancję wypłaty w swoim pakiecie.


Części zamienne
W umowach ubezpieczeniowych istnieją dwa warianty naprawy samochodu - droższy w autoryzowanym salonie i tańszy, w warsztacie współpracującym. Większość ubezpieczonych woli autoryzowane stacje obsługi, ponieważ obawiają się jakości usług świadczonych przez niepewne, małe firmy. Aby zachęcić do korzystania z tych serwisów, towarzystwa ubezpieczeniowe dają dwa lata gwarancji na wykonaną usługę.

Klauzule ochrony zniżek
Coraz częściej Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują nam wykupienie klauzuli ochrony zniżek, która ma zagwarantować brak pomniejszania naszych zniżek za bezszkodową historię ubezpieczeniową w chwili gdy naszym pojazdem będzie spowodowana szkoda. Otóż w praktyce raczej honorują ta klauzulę tylko w swoim Towarzystwie wpisując nam szkodę do raportów UFG, co skutkuje tym że inne Towarzystwa liczą nam szkodę jeżeli chcemy ubezpieczyć pojazd u nich.


Towarzystwa ubezpieczeniowe wciąż wyciągają na światło dziennie jakieś nowości i bez znaczenia jest, czy to faktyczna nowinka, czy jedynie przypomnienie czegoś, co funkcjonuje od dawna, a o czym nie wiedzieliśmy lub po prostu nie zwracaliśmy na to uwagi. Dzięki reklamom dowiadujemy się o nowinkach, które mogą wpłynąć na decyzję o zakupie konkretnej oferty. Część tych rozwiązań skłania nas również do zapoznania się z propozycjami większej liczby ubezpieczycieli, którzy być może mają do zaoferowania ciekawe rozwiązania, a niekoniecznie się nimi chwalą. Warto skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, który wskaże nam firmy mające w swojej ofercie atrakcyjne dodatki, czasem bez dopłaty dodatkowej składki.