Aktualności

Ubezpieczenie na życie dla studenta

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Posiadanie ubezpieczenia na życie kojarzy się wyłącznie z osobami po 30-stce, które mają kredyt na mieszkanie, stałą pracę i kilkoro dzieci na utrzymaniu? To błędne myślenie, bo dopasowaną polisę do wieku może mieć zarówno dziecko, jak uczeń, student i dorosły, nawet w podeszłym wieku.

Osoba, która odpowiedzialnie traktuje swoje życie, powinna zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia bez względu na to, czy ma stałą pracę oraz w jakim jest wieku. Ubezpieczenie na życie jest dobrym rozwiązaniem również dla studentów.

 
Polisa na życie – co to właściwie jest?

W swojej podstawowej ofercie polisa na życie powinna chronić ubezpieczonego na wypadek śmierci. To właśnie zgon jest objęty ochroną, w związku z czym z jego tytułu wypłacane zostaje odszkodowanie osobie uposażonej (wskazanej w umowie lub osobie najbliższej, uprawnionej do dziedziczenia).

Ubezpieczenie na życie może jednak chronić w szerszym zakresie – od wypadków, złamań, pobytów w szpitalu, operacji chirurgicznych, poważnych zachorowań, urodzenia dziecka, śmierci bliskich osób, chorób nowotworowych czy wielu innych.

 

Ubezpieczenie dla studenta może być tanie

Dzisiaj studenci otrzymują pomoce socjalne, solidne wsparcie rodziców, a często sami pracują, by zdobyć cenne doświadczenie w przyszłej karierze zawodowej.

Nie zmienia to jednak faktu, że zakup ubezpieczenia na życie wymaga regularnych opłat, a życie studenckie rządzi się swoimi prawami – to ostatni moment na zawieranie nowych znajomości, spontaniczne, dalekie podróże, imprezy kulturalne oraz realizowanie swoich pasji. Studenci najczęściej nie mają jeszcze rodziny na utrzymaniu, nie spłacają kredytu, dzięki czemu swoje środki finansowe mogą traktować swobodnie.

 

Ta swoboda wpływa jednak na to, że ich ewentualny budżet na ubezpieczenie jest mocno okrojony. Nie musi to wcale przekreślać szansy na zakup polisy na życie.

 

Jeśli zależy nam na zakupie taniego ubezpieczenia, możemy z powodzeniem je znaleźć. Rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest dzisiaj pełen atrakcyjnych ofert w bardzo przystępnych cenach, należy jednak wiedzieć gdzie i jak ich szukać. Szczególnie że student to osoba młoda, a więc szansa na znalezienie polisy z niską składką z uwagi na wiek jest bardzo duża. W okresie studiowania ryzyko poważnego zachorowania czy śmierci nie jest jeszcze tak wysokie jak u osób starszych o dwa pokolenia, na co zwracają uwagę ubezpieczyciele przy konstruowaniu ofert.
źródło: www.ubezpieczenienazycie.net.pl