Aktualności

Pożyczka na oświadczenie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czym jest pożyczka na oświadczenie?

Coraz więcej firm pożyczkowych odchodzi od praktyki polegającej na konieczności dostarczania zaświadczeń o dochodach. W większości przypadków wystarczy jedynie deklaracja klienta dotycząca ich wysokości. Produkt ten to nic innego jak tak zwane pożyczki na oświadczenie. Czym różnią się one od tradycyjnych pożyczek ratalnych lub chwilówek?

Pewną rozbieżność można zauważyć już na etapie wypełniania formularza. W przypadku standardowego wniosku koniecznie należy podać dane z dowodu osobistego oraz wysokość osiąganych dochodów. Autentyczność podanych informacji dotyczących zarobków potwierdza dostarczone przez klienta zaświadczenie o zarobkach. Jak sytuacja wygląda w przypadku pożyczki na oświadczenie?

Co deklaruje się we wniosku o pożyczkę na oświadczenie?

Jak już można się zorientować, podczas wnioskowania o pożyczkę na oświadczenie, nie trzeba dostarczać pożyczkodawcy żadnych dodatkowych dokumentów, w tym zaświadczenia o dochodach. Błędem jest jednak przekonanie, iż firmę pożyczkową w żaden sposób nie interesują nasze dochody. We wniosku pożyczkowym będzie na nas czekało pytanie o wysokość dochodów. Jedyną różnicą jest to, iż polu formularza wpisujemy deklarowaną wartość, której nie musimy potwierdzać zaświadczeniem o dochodach.

Z pewnością niejeden pożyczkobiorca przyłapie się na chęci wpisania wyższej, niż ma to miejsce w rzeczywistości, wysokości osiąganych dochodów. Pożyczkodawca może jednak zweryfikować autentyczność podanych przez klienta danych. W jaki sposób? Większość podmiotów prosi o wpisanie deklarowanej wartości osiąganych dochodów oraz podanie głównego pracodawcy. W przypadku wystąpienia wątpliwości przedstawiciel firmy pożyczkowej może skontaktować się z pracodawcą w celu potwierdzenia podanych we wniosku informacji.

Pożyczkodawcy mogą również skorzystać z innego sposobu. Jest nim wgląd w historię rachunku bankowego klienta. Następuje on w momencie, gdy firmy pożyczkowe weryfikują tożsamość potencjalnego pożyczkobiorcy za pomocą specjalnych aplikacji weryfikacyjnych. Podmiot może wówczas potwierdzić zarówno nasze dane, jak i wysokość miesięcznych wpływów na konto bankowe.

Powyższe działania co prawda wymagają zgody pożyczkobiorcy, jednak zazwyczaj akceptując regulamin świadczenia usług przez daną firmę pożyczkową, wyrażamy także zgodę na weryfikację podanych przez nas informacji.
Jak podaje źródło www.chwiluj.pl