Aktualności

Jak przygotować się do spotkania z agentem ubezpieczeniowym?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zastanawiając się nad zakupem ubezpieczenia na życie zazwyczaj przeszukujemy Internet lub pytamy znajomych, którzy taką polisę już posiadają, by dowiedzieć się jaką ofertę wybrać i z jakim towarzystwem podpisać umowę. Dobranie idealnego rozwiązania jest kwestią nieco złożoną ze względu na wiele zmiennych dotyczących m. in. opcji dodatkowych. Dlatego podpisanie umowy powinno odbyć się dopiero po rozmowie z agentem ubezpieczeniowym. 

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej obliguje agenta ubezpieczeniowego do informowania nas o warunkach podpisywanej umowy -  jak przebiega likwidacja szkody, jak możemy składać reklamację w odpowiedzi na działania towarzystwa, co i kiedy nam przysługuje oraz jaka jest wysokość składki. 

Przed spotkaniem z agentem powinniśmy:

Przygotować się na pytania agenta - wnioskując o ubezpieczenie na życie, będziemy  musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących naszych możliwości finansowych, sytuacji zdrowotnej i stylu życia.

Sam przygotuj kilka pytań – zapytaj o sumę ubezpieczenia, miesięczną składkę, zakres ubezpieczenia oraz o przypadki zdarzeń, za które towarzystwo ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności, tzw. wyłączenia. 

Sprawdzić oferty w różnych towarzystwach - przed spotkaniem warto przejrzeć pod tym kątem różne fora, poradniki, opinie ekspertów oraz skorzystać z opcji porównania ofert dostępnych na stronach ubezpieczeniowych. 

Obliczyć sumę miesięcznych wydatków - pozwoli to na wyliczenie kwoty, jaką będziemy mogli przeznaczyć na składkę naszego ubezpieczenia. W zależności od wybranej opcji będziemy mogli ją opłacać co miesiąc, co kwartał lub dwa razy do roku.

Zakup ubezpieczenia to wybór na całe życie. Aby był sensowny, polisa musi być dobrana dokładnie do naszych potrzeb, a to wymaga czasu.

Czas spędzony z agentem to nasza inwestycja. Jest on niezbędny także po to, aby agent mógł przygotować dla nas spersonalizowaną ofertę, a nie oferował nam gotowe rozwiązania. Pamiętaj, że możesz skomponować polisę tak, aby odpowiadała Twoim specyficznym potrzebom. Dzięki temu będziesz płacić za to, czego rzeczywiście potrzebujesz i co daje Ci realną ochronę. 

Spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym jest kluczowym momentem w podjęciu decyzji o zakupie polisy na życie. Pamiętajmy, że celem takiego spotkania jest dopasowanie ubezpieczenia odpowiadającego naszym oczekiwaniom.